Ręcznie robione pocztówki na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie, podobnie jak Wielkanoc, to dwa niepowtarzalne święta, które obchodzone są niezwykle uroczyście, także przez osoby, które na co dzień, nie należą do osób zbyt religijnych. Szczególnie rodzinny charakter mają święta Bożego Narodzenia.

W tym okresie staramy się nie zapominać o bliskich, przyjaciołach, znajomych. Składamy sobie wizyty, albo wysyłamy sobie kartki świąteczne. Jednak coraz częściej te tradycyjne kartki wysyłane pocztą, zastępowane są przez sms-y, zwykle wysyłane w ogromnej liczbie do wszystkich osób w telefonicznej książce adresowej. A takie życzenia nie są już takie szczere i osobiste. Jeśli więc nie chcemy wysyłać kartek tradycyjnych, ale nie chcemy też wysyłać zdawkowych sms-ów, możemy wysłać, z okazji Bożego Narodzenia, a także Wielkanocy, kartkę drogą elektroniczną.

Internetowe portale pełne są kartek świątecznych, które wysłać możemy każdemu, niezależnie od tego, w jakim stopniu zażyłości jesteśmy. Wielu pracodawców, wysyła swoim pracownikom właśnie elektroniczne kartki wielkanocne, a także bożonarodzeniowe i noworoczne.

Elektroniczne kartki bożonarodzeniowe, podobnie jak te tradycyjne, mogą mieć niezliczenie wiele postaci. Te najbardziej tradycyjne przedstawiają sceny z betlejemskiej stajenki: Świętą Rodzinę, pasterzy, aniołów, króli i oczywiście gwiazdę betlejemską. Wśród takich kartek znajdują się także te będące reprodukcją słynnych obrazów przedstawiających scenę Bożego Narodzenia.

Jednak, podobnie jak w przypadku kartek wielkanocnych, także te bożonarodzeniowe pełne są symboli i przedmiotów, które przywodzą na myśl te niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju święta. Mamy więc nieodzowną choinkę, bałwanki, różnego rodzaju zimowe krajobrazy, świętego Mikołaja, bombki, skarpety z prezentami, renifery, dzwoneczki i wiele, wiele innych. Jeśli więc zdecydujemy się właśnie na wysłanie kartki elektronicznej, nie będziemy mieli większego problemu ze znalezieniem odpowiedniej.

Prawdziwą niespodzianką będą oczywiście kartki flash, animowane. Taka kartka sprawi na pewno dużo więcej radości niż sms.